Historia

JUNG PUMPEN - firma z tradycjami

Początki

1. października 1924 roku 28 – letni instalator Heinrich Christian Jung rozpoczął w westfalskim Steinhagen działalność gospodarczą w zakresie blacharstwa i instalacji. Bez wiedzy swego ojca, byłego blacharza, który przyjechał z frankońskiego Steigerwald do Westfalii, kupił za 3.500 marek działkę o wielkości 7.000 m² i założył tam mały warsztat. Z jedynym pomocnikiem rozpoczął produkcję pomp ręcznych do gnojowicy, które sprzedawał w małych seriach pod nazwą "Weltruf" miejscowym rolnikom.

Odwodnienia piwnic i technika ściekowa

Po drugiej wojnie światowej Heinrich Jung zmienił dotychczasową manufakturę na przemysłową produkcję seryjną. W 1954 roku skonstruował pierwszą pompę pod marką JUNG – pompę do wody zanieczyszczonej o nazwie A54. Jednocześnie rozpoczęto produkcję pierwszych kompletnych przepompowni ścieków.

W związku z dynamicznym rozwojem techniki już w 1963 roku firma JUNG – PUMPEN wprowadza na rynek pierwszą pompę zatapialną pod nazwą U33 – wówczas był to prawdziwy techniczny przełom. W ten sposób uczyniono decydujący krok w kierunku specjalizacji firmy w segmencie pomp do odwadniania i techniki ściekowej. W latach 70-tych JUNG – PUMPEN wprowadza na rynek pompę U3K, która w branży staje się synonimem pompy do odwadniania.

Kanalizacja ciśnieniowa

Lata 80-te to okres planowania, wprowadzania i budowy instalacji kanalizacji ciśnieniowej. Pod koniec lat 90-tych JUNG PUMPEN rozpoczyna we własnym zakładzie produkcję zbiorników przepompowni z tworzywa sztucznego, odpornego na korozję. Obecnie technika kanalizacji ciśnieniowej firmy JUNG PUMPEN znajduje zastosowanie na obszarze całej Europy.

Pompy do kondensatu

Z początkiem nowego tysiąclecia JUNG – PUMPEN wprowadza do swej oferty pompy do kondensatu K1. Odprowadzanie kondensatu z kotłów grzewczych sprawia, że odtąd w palecie produktów pojawiają się również pompy do tłoczenia mediów agresywnych.

Informacja – podstawą sukcesu

Wraz z poszerzaniem palety produktów wzrasta zapotrzebowanie na informowanie użytkowników o możliwościach zastosowań urządzeń produkcji JUNG PUMPEN.

W 2004 roku powstaje Centrum Informacji i Komunikacji pod nazwą FORUM. Corocznie ponad 2.000 osób bierze udział w różnego typu szkoleniach, seminariach i konferencjach organizowanych w FORUM.

Dzisiaj – w czasach zmian klimatycznych i globalizacji rynku

Oprócz doskonalenia istniejących produktów JUNG PUMPEN stara się zawsze dopasować do aktualnych, nowych wymagań, stawianych przez klientów. W obliczu wzrastających zagrożeń, wynikających z coraz częściej powtarzającymi się powodziami, firma opracowała zestaw przeciwpowodziowy pod nazwą "Flutbox", który służy jako pakiet "pierwszej pomocy" do odwadniania gospodarstw domowych w przypadku powodzi.

Obecnie, w czasach globalizacji rynku JUNG PUMPEN jako przedsiębiorstwo średniej wielkości, zatrudniające 365 osób i osiągające roczne przychody ze sprzedaży w wysokości 78 mln Euro, będące częścią amerykańskiego koncernu PENTAIR , zajmuje wysoką pozycję na rynku techniki ściekowej. JUNG PUMPEN to przedsiębiorstwo z tradycjami, z ponad 90 letnim doświadczeniem, którego produkty również w przyszłości świadczyć będą o wysokiej jakości "Made in Germany".