Materiały prasowe

Seria pomp U: Pompy do wody brudnej na pokolenia

Typowe zastosowania pomp serii U

Pompy serii U i ich osprzęt

Seria U: Pompy do ścieków dla pokoleń

PENTAIR JUNG PUMPEN stawia na jakość i bogate wyposażenie dodatkowe

Istnieje wiele pomp do wody zanieczyszczonej, zarówno w handlu specjalistycznym, jak i na rynku DIY.  Wszystkie pompy mogą tłoczyć wodę  z punktu A do punktu B, jednak tylko niewielu producentów  pomp stawia na jakość i szeroką ofertę akcesoriów jak JUNG PUMPEN ze Steinhagen –Pompy Made in Germany. Sprawdzone pompy serii U oraz nowe pompy U2KS wyznaczają standardy.

Silna rodzina pomp

Jung Pumpen produkuje pompy do ścieków w Niemczech od 45 lat. Pompa U3KS pojawiła się jako pierwsza w 1974 roku i odniosła taki sukces, że jej nazwa stała się synonimem pomp odwadniających w Niemczech. Później dodano kolejne warianty (U5KS i U6KS), a teraz na rynku pojawiła się siostrzyczka - pompa U2KS.

Wytrzymałe pompy z tworzywa sztucznego serii U usuwają ścieki ze studzienek odwadniających (w piwnicach, pralniach lub magazynach) i eliminują zalewanie po obfitych opadach deszczu. Są one również bardzo przydatne w zastosowaniach przenośnych, na przykład w ogrodzie do opróżniania stawu lub basenu.

Nowy przybysz U2KS

Nowa pompa U2KS jest takiej samej jakości i niezawodności jak jej starsi bracia, ale o maksymalnej wysokości podnoszenia 5 m i maksymalnym przepływie objętościowym 6,5 m3/h, oferuje nieco mniejszą wydajność (zestawienie poniżej). Jest raczej przeznaczona do użytku mobilnego, ale może być również zainstalowana w studzience drenażowej w piwnicy. U2KS jest korzystną cenowo alternatywą dla rodzeństwa, które jest bardziej wszechstronne.

Typ

Hmax

Qmax

P1

Długość kabla (max)

U2KS (nowość)

5,0 m

6,5 m3/h

300 W

10 m

U3KS

7,0 m

6,5 m3/h

320 W

10 m

U5KS

8,0 m

11,5 m3/h

520 W

10 m

U6KS

9,0 m

15,0 m3/h

750 W

10 m

Dlaczego pompy Pentair Jung serii U?

Dlaczego pompy ściekowe Jung Pumpen z Niemiec działają tak niezawodnie, jak żaden inny produkt na rynku?

Zalety techniczne

  • Są one bardzo wytrzymałe i trwałe, ponieważ obudowa silnika wykonana jest ze stali nierdzewnej, pokryta wysokowytrzymałym tworzywem sztucznym GRP.
  • Silniki pomp są chłodzone i są bezpieczne w pracy w suchobiegu Wejście kablowe jest zabezpieczone przed przedostawaniem się wody dzięki specjalnie izolowanym kablom.

 Zalety podczas instalacji i eksploatacji

  • Płaskie zasysanie na poziomie wody 5 mm jest możliwe dzięki wyjmowanej stopce sita
  • Łatwy do otwarcia otwór wentylacyjny w obudowie pompy zapewnia niezawodny rozruch pompy nawet po długim okresie bez pracy pompy
  • Zawór zwrotny jest dołączony do urządzeń mobilnych (wyposażenie dodatkowe do U2KS).
  • Wszechstronne akcesoria do każdego zastosowania: przedłużany zestaw przyłączy do przewodów ciśnieniowych, systemy rur ślizgowych, specjalne pływaki do wąskich studzienek, urządzenia alarmowe z wyłącznikiem pralki lub bez niego

Stała kontrola jakości podczas produkcji zapewnia, że na rynek trafiają tylko doskonale funkcjonujące pompy. "MADE IN GERMANY" jest napisane wielkimi literami w Steinhagen. Prawie wszystkie komponenty pompy pochodzą z Niemiec lub są produkowane bezpośrednio w Steinhagen.