Materiały prasowe

Pompa MULTI DRAIN UV 300 z pionowym wylotem ciśnieniowym; pompa MULTI DRAIN UV 600 z poziomym i pionowym przyłączem ciśnieniowym.

Zaprojektowane z myślą o głębokości

MULTI DRAIN - pompy o dużej wydajności

Piwnice z kilkoma poziomami lub garażami podziemnymi są preferowanymi obszarami zastosowania nowych pomp ściekowych Multi Drain UV300 i UV600. Nowa seria pomp Pentair Jung Pumpen charakteryzuje się dużą wysokością tłoczenia ścieków i różnymi możliwościami montażu przy pracy ciągłej.

Pompy z silnikiem zatapialnym serii Multi Drain są przeznaczone do tłoczenia wody brudnej bez fekaliów  o zawartości zanieczyszczeń stałych do 10 mm. Idealnie nadają się do usuwania wznoszących się wód gruntowych z głębokich wykopów lub pompowania wody deszczowej zebranej w szybach do kolejnego punktu kanalizacji. Pompy Multi Drain są rozwiązaniem dla centrów handlowych, wysokich budynków, stacji metra lub innych budynków z niskimi piwnicami ze względu na dużą objętość pompowanego medium i znaczną wysokość tłoczenia.

Dwie serie, jedna koncepcja

Obie serie UV300 i UV600 pompują wodę brudną, deszczową lub drenażową przy wolnym przelocie 10 mm. Podwójne uszczelnienie mechaniczne, przepust kablowy zalany wodoszczelnym szczeliwem i automatyczne odpowietrzanie zapewniają niezawodną pracę i długą żywotność pompy. Chłodzenie płaszcza silnika umożliwia stałą pracę przez dłuższy czas bez konieczności pełnego zanurzenia pompy.

Przewód ciśnieniowy Multi Drain UV 600 może być podłączony poziomo lub do pionowego przyłącza ciśnieniowego (2" IG). Instalacja pozioma nadaje się z reguły do instalacji stałych, np. w połączeniu z systemem stóp sprzęgających GR 50. Instalacja pionowa stosowana jest w obszarach ruchomych lub w wąskich szybach.

Pompy serii Multi Drain UV 300 posiadają pionowe przyłącze ciśnieniowe (1 ½ " IG) i dlatego nadają się szczególnie do zastosowań mobilnych.

Pompy serii UV 300 i UV 600 sprawdzają się doskonale do wysokości tłoczenia max. 26 m i wydajności tłoczenia do max. 40 m3/h. Pompy są dostępne  z pływakiem lub bez pływaka. Seria UV300 jest dostępna w wersji z prądem zmiennym i trójfazowym, podobnie jak najmniejszy model z serii UV600 - UV620.